Anna Faber

Anna Faber

Anna Faber należy do nielicznego grona harfistek traktujących harfę jako instrument solowy. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Urszuli Mazurkiewicz i późniejsza jej asystentka, wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki, uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach harfowych w kraju i za granicą. Z recitalami muzyki dawnej i współczesnej występuje w salach filharmonicznych, na Zamku Królewskim w Warszawie i w Pałacu w Łańcucie. Podsumowaniem jej solistycznej działalności jest wydany przez firmę fonograficzną DUX w 1996 roku pierwszy w kraju harfowy album płytowy pt. „Anna Faber – Harfa solo”. W tym samym roku na zlecenie Telewizji Niemieckiej artystka zarejestrowała ścieżkę dźwiękową do filmu poświęconego życiu i twórczości amerykańskiej harfistki Julii Phelps.

Obok koncertów solowych Anna Faber wykonuje muzykę kameralną. Rezultatem wieloletniej współpracy z niemiecką flecistka Saskia Schneider, 2 która koncertowała m.in. w Wiedniu, Pradze, Hamburgu, Düsseldorfie, Frankfurcie jest jej kolejna pozycja fonograficzna. Dużym uznaniem w kraju cieszył się także duet artystki z flecistką Jadwigą Kotnowską. Jej tradycje rodzinne – Anna Faber jest córką znanej mezzosopranistki Alicji Marczak-Faberowej – spowodowały zainteresowanie literatura pieśniarska, w wyniku którego powstało szereg nagrań z matką dla II Programu Polskiego Radia. Rezultatem tego zainteresowania jest także współpraca z wybitna śpiewaczką Małgorzatą Armanowską, uwieńczona nagraniem „Żydowskich Pieśni Ludowych”.

Krąg zainteresowań artystki nie ogranicza się wyłącznie do muzyki poważnej. Anna Faber bierze także często udział w koncertach i nagraniach zespołów muzyki jazzowej (m.in. Sławomira Kulpowicza i Janusza Smyka), a także grup pop-jazzowych, soul i funky. Niedawno brała udział w nagraniu albumu „Złota Cisza” kompozytora i wokalisty Piotra Sawickiego, wydanego przez firmę fonograficzną DUX.

Płyty artysty nagrane przez BeArTon

Artyści na płytach nagranych przez BeArTon

2016-11-04T21:16:41+01:00

Tytuł

Przejdź do góry