bearton-logo-main-about_300

niezależne wydawnictwo płytowe
muzyki klasycznej

Niezależne wydawnictwo płytowe muzyki klasycznej powstało w 1995 roku w celu rejestracji oryginalnych projektów i wybitnych kreacji wykonawczych.

Do szczególnych osiągnięć wydawnictwa należy sprzedawany w kraju i za granicą fonograficzny cykl Wydania Narodowego dzieł Fryderyka Chopina; rejestracja chopinowskich interpretacji realizowanych po raz pierwszy w oparciu o źródłowy tekst nutowy zgodny z wolą kompozytora. Cykl otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Od roku 2000 BeArTon rozpoczął realizację nowego cyklu – Perły Muzyki Polskiej. Jego celem jest rejestracja kreacji wykonawczych – wybitnych i ważnych utworów, wybranych z tysiącletniego dziedzictwa muzyki polskiej…

Więcej

Albumy płytowe wydane przez Bearton zdobyły wiele nagród i wyróżnień:

0
Nagród FRYDERYK
0
Nominacji FRYDERYK
0
Nagrody du DISQUE
0
Złote płyty
0
Platynową płytę

Nasz katalog tworzą następujące cykle:

Wydanie narodowe
seria A

Albumy z kompozycjami Fryderyka Chopina wydanymi za życia kompozytora. Rejestracja chopinowskich interpretacji została zrealizowana w oparciu o źródłowy tekst nutowy zgodny z wolą kompozytora.

Wydanie narodowe
seria B

Albumy muzyczne z kompozycjami Fryderyka Chopina wydanymi po śmierci kompozytora.

Perły
muzyki polskiej

Celem tego cyklu jest rejestracja kreacji wykonawczych wybitnych i ważnych utworów, wybranych z tysiącletniego dziedzictwa muzyki polskiej.

Muzyka
zagraniczna

Zawiera wybitne interpretacje muzyki światowej.

Muzyka
kameralna

Zawiera ciekawe wydania kameralistyki.

Nasz katalog

Szczególnie polecamy nasze płyty Super Audio CD

Znajdują się tutaj albumy płytowe zarejestrowane w hybrydowej, wielokanałowej wersji Super Audio CD. Płyty składają się z dwóch warstw: SACD z zapisem o wyższej jakości technicznej (wersja wielokanałowa 5.0 i wersja dwukanałowa stereo) i CD Audio (stereo).

Nagraliśmy

0
albumów Super Audio CD

Wydanie Narodowe Dzieł Chopina

Wydanie Narodowe to unikalne przedsięwzięcie edytorskie, którego celem jest przedstawienie twórczości Fryderyka Chopina w sposób autentyczny, a jeżeli stan źródeł na to nie pozwala, w sposób najbardziej do autentycznego zbliżony. Wobec aktualnego trendu do odtwarzania dzieł sztuki w ich kształcie zamierzonym przez twórcę, taki cel jest konieczny i możliwy do wykonania. Obecnie istnieje bowiem większa niż kiedykolwiek ilość chopinowskich źródeł, zarówno w ich postaci oryginalnej, jak i w formie dokładnych fotokopii. Zostały też wypracowane metody ustalania autentyczności źródeł.

Chopin należy do kompozytorów nie tylko najczęściej grywanych, ale również najczęściej wydawanych. W ciągu ostatnich 150 lat powstało około 100 wydań zbiorowych jego dzieł. Różnice pomiędzy tymi wydaniami są znaczne. Chopin powierzał druk swoich utworów równocześnie wielu wydawcom – francuskim, niemieckim i angielskim. Jednakże rękopisy, które im dostarczał (autografy lub kopie) nie zawsze były takie same, a kopie i pierwsze nakłady nie zawsze były przez niego korygowane. Ponadto wydawcy dokonywali własnych adiustacji, sztycharze dorzucali własne błędy i przeoczenia, a redaktorzy ujednolicali tekst według własnego uznania. Spowodowało to w rezultacie wiele nieścisłości, w którym trudno było odróżnić inwencję twórcy od obcej ingerencji…

Więcej

Zapraszamy do e-sklepu BeArTon

Albumy płytowe wydane przez BeArTon możesz kupić w naszym e-sklepie

Szczególnie polecamy

Szukasz czegoś na prezent?

Na prezent dla Twoich bliskich proponujemy nasze zestawy płytowe zawierające albumy z działu Wydanie narodowe dzieł Chopina.

W zestawie nawet 20% taniej!

e-sklep