bearton-logo-main-about_300

niezależne wydawnictwo płytowe
muzyki klasycznej

Niezależne wydawnictwo płytowe muzyki klasycznej powstało w 1995 roku w celu rejestracji oryginalnych projektów i wybitnych kreacji wykonawczych.

Do szczególnych osiągnięć wydawnictwa należy sprzedawany w kraju i za granicą fonograficzny cykl Wydania Narodowego dzieł Fryderyka Chopina; rejestracja chopinowskich interpretacji realizowanych po raz pierwszy w oparciu o źródłowy tekst nutowy zgodny z wolą kompozytora. Cykl otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Od roku 2000 BeArTon rozpoczął realizację nowego cyklu – Perły Muzyki Polskiej. Jego celem jest rejestracja kreacji wykonawczych – wybitnych i ważnych utworów, wybranych z tysiącletniego dziedzictwa muzyki polskiej…

Albumy płytowe wydane przez Bearton zdobyły wiele nagród i wyróżnień:

0
Nagród FRYDERYK
0
Nominacji FRYDERYK
0
Nagrody du DISQUE
0
Złote płyty
0
Platynową płytę

Nasz katalog tworzą następujące cykle:

Wydanie narodowe
seria A

Albumy z kompozycjami Fryderyka Chopina wydanymi za życia kompozytora. Rejestracja chopinowskich interpretacji została zrealizowana w oparciu o źródłowy tekst nutowy zgodny z wolą kompozytora.

Wydanie narodowe
seria B

Albumy muzyczne z kompozycjami Fryderyka Chopina wydanymi po śmierci kompozytora.

Perły
muzyki polskiej

Celem tego cyklu jest rejestracja kreacji wykonawczych wybitnych i ważnych utworów, wybranych z tysiącletniego dziedzictwa muzyki polskiej.

Muzyka
zagraniczna

Zawiera wybitne interpretacje muzyki światowej.

Muzyka
kameralna

Zawiera ciekawe wydania kameralistyki.

Szczególnie polecamy nasze płyty Super Audio CD

Znajdują się tutaj albumy płytowe zarejestrowane w hybrydowej, wielokanałowej wersji Super Audio CD. Płyty składają się z dwóch warstw: SACD z zapisem o wyższej jakości technicznej (wersja wielokanałowa 5.0 i wersja dwukanałowa stereo) i CD Audio (stereo).

Nagraliśmy

0
albumów Super Audio CD

Wydanie Narodowe Dzieł Chopina

Wydanie Narodowe to unikalne przedsięwzięcie edytorskie, którego celem jest przedstawienie twórczości Fryderyka Chopina w sposób autentyczny, a jeżeli stan źródeł na to nie pozwala, w sposób najbardziej do autentycznego zbliżony. Wobec aktualnego trendu do odtwarzania dzieł sztuki w ich kształcie zamierzonym przez twórcę, taki cel jest konieczny i możliwy do wykonania. Obecnie istnieje bowiem większa niż kiedykolwiek ilość chopinowskich źródeł, zarówno w ich postaci oryginalnej, jak i w formie dokładnych fotokopii. Zostały też wypracowane metody ustalania autentyczności źródeł.

Chopin należy do kompozytorów nie tylko najczęściej grywanych, ale również najczęściej wydawanych. W ciągu ostatnich 150 lat powstało około 100 wydań zbiorowych jego dzieł. Różnice pomiędzy tymi wydaniami są znaczne. Chopin powierzał druk swoich utworów równocześnie wielu wydawcom – francuskim, niemieckim i angielskim. Jednakże rękopisy, które im dostarczał (autografy lub kopie) nie zawsze były takie same, a kopie i pierwsze nakłady nie zawsze były przez niego korygowane. Ponadto wydawcy dokonywali własnych adiustacji, sztycharze dorzucali własne błędy i przeoczenia, a redaktorzy ujednolicali tekst według własnego uznania. Spowodowało to w rezultacie wiele nieścisłości, w którym trudno było odróżnić inwencję twórcy od obcej ingerencji…

Zapraszamy do e-sklepu BeArTon

Albumy płytowe wydane przez BeArTon możesz kupić w naszym e-sklepie

Szukasz czegoś na prezent?

Na prezent dla Twoich bliskich proponujemy nasze zestawy płytowe zawierające albumy z działu Wydanie narodowe dzieł Chopina.

W zestawie nawet 20% taniej!

Szczególnie polecamy