Bronisław Krzystek

Bronisław Krzystek

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie klarnetu prof. Andrzeja Janickiego.

W 1997 roku został laureatem II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim. Od 1996 roku jest zatrudniony jako solista – klarnecista w Filharmonii Zielonogórskiej, od 2006 – koncertmistrz grupy instrumentów dętych drewnianych.

Jako solista koncertował z orkiestrami Filharmonii Ziemi Rybnickiej, Filharmonii Zabrzańskiej i Filharmonii Zielonogórskiej, wykonując m.in.: C. M. Webera – Concertino op. 26, K. Kurpińskiego – Koncert klarnetowy, C. Debussy’ego – I Rapsodia, G. Rossiniego – Introdukcja i temat z wariacjami, A. Shaw’a – Concerto.

Aktywnie uczestniczy w źyciu muzycznym występując z koncertami solowymi oraz kameralnymi. W 2003 roku współpracował z Teatrem Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu przy realizacji scenicznej Kwartetu na koniec czasu O. Messiaena. W 2006 roku podczas cyklu koncertów noworocznych Filharmonii Zielonogórskiej w Danii brał udział w wykonaniu Suity na skrzypce, klarnet i fortepian D. Milhauda. Ma na swoim koncie nagrania radiowe i telewizyjne oraz płytowe z orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej. Prowadzi również działalność pedagogiczną.

Płyty artysty nagrane przez BeArTon

Artyści na płytach nagranych przez BeArTon

2016-11-04T21:16:54+01:00

Tytuł

Przejdź do góry