Małgorzata Armanowska

Małgorzata Armanowska

Małgorzata Armanowska należy do najwybitniejszych śpiewaczek polskich. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku oraz Wydział Handlu Zagranicznego i Prawa Morskiego Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie. Jest laureatką Konkursu Wokalnego im. Adama Didura w Bytomiu, Międzynarodowego Konkursu Wokalno-Aktorskiego w Verviers w Belgii, Konkursu Wokalnego w Tuluzie we Francji i w Hertogenbosh w Holandii. W 1982r otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za propagowanie muzyki Karola Szymanowskiego.

Pierwsze doświadczenie artystyczne śpiewaczka zdobywała jako aktorka Teatru Muzycznego w Szczecinie, solistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku i Opery Kameralnej w Warszawie. Od lat siedemdziesiątych koncertuje niemal we wszystkich krajach Europy, a także w USA i Korei Południowej. Uczestniczyła w festiwalach muzyki klasycznej i współczesnej w kraju i za granicą. Na festiwalu w Windsorze (Windsor Festival) w Wielkiej Brytanii brała udział w wykonaniu „Requiem” G.Faure z towarzyszeniem City of London Sinfonia pod batutą Laszlo Heltaya oraz w wykonaniu „lVlagnifikatu” J. S. Bacha pod batutą Sir Davida Willckocka. Podczas Festiwalu Muzyki Współczesnej w Rotterdamie wykonała pieśni Witolda Lutosławskiego w obecności kompozytora.

Artystka występuje z recitalami w takich salach koncertowych, jak: De Doelen Saal w Rotterdamie, Kameralna Sala Filharmonii Berlińskiej, Barbican Centre w Londynie, gdzie z towarzyszeniem Royal Philharmonic Orchestra wykonała „Te Deum” Paula Pattersona, The House of Commons, w którym z pianistą Alexandrem Wellsem wystąpiła z recitalem Pieśni Fryderyka Chopina.

Małgorzata Armanowska nagrywa dla wielu radiofonii i telewizji w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Republice Czeskiej (rejestracja Pieśni Grażyny Bacewicz dla Radia Czeskiego była jej pierwszym nagraniem radiowym). Jej repertuar sięga od Bacha do Lutosławskiego i Pendereckiego. Wyrazem szerokich zainteresowań artystycznych śpiewaczki jest ostatni album płytowy „Żydowskie Pieśni Ludowe”. Jej najbliższe plany nagraniowe dotyczą współpracy z takimi artystami jak: Paco Peńa, Fu Tsung i Anna Faber.

Płyty artysty nagrane przez BeArTon

Artyści na płytach nagranych przez BeArTon

2016-11-04T21:16:41+01:00

Tytuł

Przejdź do góry