Ludmiła Pawłowska

Ludmiła Pawłowska

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Uczestniczyła w wielu klasach mistrzowskich, letnich akademiach pianistycznych i muzyki kameralnej oraz festiwalach w Polsce i za granicą; w Wielkiej Brytanii [sześciokrotnie], Szwajcarii, Niemczech, Francji, Austrii. Była stypendystką; Royal Academy of Music w Londynie, Royal College w Manchester, Międzynarodowych Towarzystw Pianistycznych we Wiedniu i Zurichu, Fundacji „Musica Española w Zurichu, Fundacji „Gartenflügel” w St. Moritz i in.

Jako pianistka i kameralistka koncertuje w kraju i zagranicą. Występowała w Instytucie Polskim w Berlinie, Instytucie Hiszpańskim w Wiedniu, w muzeum K. Szymanowskiego Atmie w Zakopanem, w Baden-Baden podczas Spanish Music Festival, w St. Moritz – Laudinella Music Academy, w Monachium – Music Academy Schloss Weidenkam, w Wielkiej Brytanii – Charterhouse Academy of Music. Na zaproszenie Konserwatorium Muzycznego w Noyon wykonała kilka recitali we Francji pod honorowym patronatem Konsula RP.

W jej zainteresowaniach artystycznych ważne miejsce zajmuje interpretacja muzyki hiszpańskiej i iberoamerykańskiej. W swoich koncertach i recitalach popularyzuje tą muzykę w Polsce, takźe w związku z otrzymaniem stypendium Fundacji „Musica Española” z Zurichu. Ma na swoim koncie nagrania telewizyjne TVP (Bach, Paderewski, Szymanowski).

Jest adiunktem w Instytucie Kultury i Sztuki Muzycznej Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego (artystyczny doktorat w dziedzinie pianistyki), prowadzi równieź klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Zielonej Górze. Od roku 2001 jest także autorką programu popularyzującego muzykę klasyczną w Radiu Index Uniwersytetu Zielonogórskiego (w którym do r. 2008 wyemitowano 250 programów).

Płyty artysty nagrane przez BeArTon

Artyści na płytach nagranych przez BeArTon

2016-11-04T21:16:45+01:00

Tytuł

Przejdź do góry